Skrzaty

To zajęcia dla przedszkolaków, a więc i aktywności podejmowane na nich są już trudniejsze niż w przypadku Smyków. W powitaniu z kotem Leonem możecie usłyszeć dźwięki ukulele, a elementy zabawy z pianinem są tutaj o wiele bardziej rozbudowane. Nadal królują opowieści kota Leona i zagłębianie sie w jego przygody, natomiast zabawy są dostosowane do wieku dzieci.

Aktywności

Wykorzystujemy wszelkie aktywności muzyczne po to aby dbać o rozwój Twojego dziecka i naukę przez zabawę. Jeśli więc będziemy poznawać różne rejestry pianina to będzie zabawa w ptaki i misie.Jeśli będziemy ćwiczyć elementy związane z tempem – wsiądziemy do samochodów itp. Nadal gramy na klawesach, marakasach, czy tamburynach, nie mamy już jednak tutaj swobodnej zabawy na chuście, a większość aktywności jest już kierowana przez nas.

Rodzic nadal pełni bardzo ważną funkcję i aktywnie uczestniczy w zajęciach, aczkolwiek jeśli dziecko jest już gotowe do samodzielnego uczestnictwa to rodzic może usiąść obok. Jednak zajęcia z kotem Leonem to dobra zabawa nie tylko dla maluchów, ale i dla dorosłych, więc zachęcamy do wspólnego muzykowania 😉 

Jeżeli Twoje dziecko lubi tańczyć i śpiewać to są odpowiednie zajęcia dla niego!